Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,08 sierpnia
Imienieny:
Iza, Cyprian, Dominik
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Kościół Parafialny
obrazek
W centrum Kokorzyna znajduje się nowy kościół pw. Bożego Ciała będący filią kościańskiego kościoła farnego. Niewielka świątynia o ciekawej bryle zbudowana została na niewielkim zboczu w centrum wsi. Ładne otoczenie kościoła wśród starych i nowo powstających budynków będzie w przyszłości atrakcją tej miejscowości. Kościół budowany przez społeczność wiejska wyświętacny w październiku 1991roku. Msze św odbywają się każdą niedzielę i w dni świateczne o godz 11;00 jak również w dni robocze.
Co tydzie inna rodzina sprząta kościół i ubiera w kwiatach ołtarz. Przynalerzność wiosek do kościoła to Kokorzyn i Szczodrowo. Kościelnym i szafarzem jest Pan Karol Czeszak.

Widoczne poniżej figury zostały odnowione przez mieszkanców wsi jest to praca własna jak również materiał bud. potrzebny do odnowienia został zakupiony dzięki ofiarności mieszkanców. Figura przedstawia postać Matki Boskiej z Dzieciatkiem umieszczona na murowanym cokole na którym widnieje tabliczka z napisem 'Pod Twoją Obronę Uciekamy się" Starszi mieszkańcy mówia ,że w czasie okupacji figura była przechowywana przez jednego z mieszkańców w ziemiankach i po wojnie umiejscowiono ją ponownie na cokole. Przez wiele lat to właśnie przy tej figurze mieszkańcy w okresie majówek spotykali się i śpiewali pieśni majowe do Matki Boskie. Pamiętam te śpiewy do dzisiaj , te spotkania - każdy domownik spieszył na majowe aby wspólnie śpiewać, figura stała wśród kwitnących bzów / było ich bardzo dużo / a ich piękny zapach roztaczał się po całej okolicy .
Natępna figura znajduje się na prywatnej posesji można rzec ,że jest prywatną gdyż wybudował ją gospodarz o nazwisku Walachowski w dowód wdzięczności za uzyskane łaski.


GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ