Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
niedziela,29 maja
Imienieny:
Magdalena, Teodozja, Maria
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Koło Gospodyń Wiejskich
obrazek
KGW w Kokorzynie działa nieprzerwanie od 1970 roku.
W latach 70 i 80 Koło Gospodyń skupiało ok. 80 członkiń, praktycznie każda gospodyni była członkinią KGW, być może podyktowane to było możliwością pozyskania piskląt kur, kaczek, gęsi, pozyskania pasz, czy też nawet kuchenek gazowych, ale tak to właśnie było.
Panie z KGW organizowały różne festyny, zabawy, spotykały się na imprezach z okazji Dnia Kobiet. Lata 90. spowodowały, że wiele tego typu organizacji się rozwiązało, uważano to za przeżytek minionego ustroju. Jednak KGW w Kokorzynie przetrwało i w inny sposób działania nowa przewodnicząca. Nowa przewodniczaca potrafiła pozyskać sympatię mieszkańców wsi, swoich członkiń i działa nieprzerwanie.
Nadal organizujemy w naszej przepięknej sali wiejskiej, która została odnowiona ze środków LGD Gościnna Wielkopolska - zabawy, biesiady, festyny, majówki, rajdy rowerowe, wycieczki, dożynki, spotkania z seniorami, pogadanki, pokazy, warsztaty, przeglądy jasełkowe, wyjazdy do teatru, wyjazdy wczasowe nad morze co roku. Cały rok pracy jest mnóstwo -ale jest super!
KGW startuje w różnych konkursach do tej pory udało się uzyskać środki finansowe z Fundacji Wspomagania Wsi na organizację pożytecznych ferii oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej z programu Razem Możemy Wiecej.KGW jest kołem zamachowm życia kulturalnego w naszej wsi.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ