Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
niedziela,29 maja
Imienieny:
Magdalena, Teodozja, Maria
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Grant uzyskany na projekt pt.''Bliskie a nieznane' z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej z programu RAZEM MOŻEMY WIECEJ
obrazek
Koło Gospodyń Wiejskich w Kokorzynie przystąpiło do konkursu Programu Wspierania Aktywności Lokalnej Na Terenach Wiejskich ze środków Fundacji "Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej - Razem Możemy Więcej" i udało się pozyskać granty w wysokości 6.600,00 na projekt pt. "Bliskie, a nieznane".

Głównym założeniem wygranego programu był cykl spotkań - zadań które przyczyniły się do przybliżenia postaci jakże bliskiej, a nieznanej przez wielu mieszkańców wsi Kokorzyn, szczególnie przez osoby młode oraz mieszkańców napływowych - postać Andrzeja z Kokorzyna, historii miejscowości Kokorzyn. Prelekcja historyczna została przygotowań przez Prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Kościańskiej dla całej społeczności szkolnej oraz mieszkańców wsi Kokorzyn - wspaniała lekcja historii. Zostały wykonane tablice pamiątkowe, z których jedna została umieszczona w Szkole Podstawowej w Kokorzynie, a druga posadowiona w urokliwym miejscu nad stawem, gdzie również wspólnymi siłami - młodzież, druhowie OSP Kokorzyn zbudowali piękne palenisko miejsce na ognisko - bezpieczne i ładne, obsadzone pięknymi krzewami. Jest to miejsce spacerów, przystani na odpoczynek. Zostały wydane broszury o historii miejscowości Kokorzyn oraz o postaci Andrzeja z Kokorzyna.

Następnie przeprowadzono warsztaty plastyczne dla dzieci i osób dorosłych tematem tych zajęć była praca przy wiankach świętojańskich. Zakończenie projektu połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej oraz oceną wianków i puszczaniem ich na wodę z licznymi nagrodami, biesiadą chłopską ze wspaniałym jadłem, które to przygotowywały członkinie z KGW wraz z dziećmi i młodzieżą. Były placki, szneki, bułeczki własnej roboty, była kiszka z pyrami oraz gzik z pyrami, były ślepe ryby i wiele innych smakolyków. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna do białego rana. W zakończeniu projektu brała udział cała społeczność wiejska oraz mieszkańcy okolicznych wiosek.

KGW Kokorzyn dziękuje wszystkim osobom, które włączyły się w realizację projektu. Dzieciom, młodzieży oraz druhom OSP. Razem Możemy Więcej - to stało się w Kokorzynie.

Dziękujemy również Fundacji "Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej' za uzyskane granty.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ