Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
piątek,22 lutego
Imienieny:
Marta, Małgorzata, Piotr
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
SZACOWANIE SZKÓD W ROLNICTWIE
obrazek
Osoba ubiegająca się o przyznanie wyżej opisanej pomocy powinna złożyć w Urzędzie Gminy Kościan ul. Młyńska 15 pok. Nr 21 (tel. 65 512 68 55) :
Wniosek o oszacowanie skód powstałych w gospodarstwie rolnym w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego. (dane muszą być zgodnie z złożonym wnioskiem do biura ARiMR o płatności w ramach wsparcia bezpośredniego — jeśli taki wniosek został złożony).
Termin i sposób załatwienia:
Ustalenia wysokości szkody dokonuje poprzez lustrację na miejscu komisja powołana przez wojewodę, właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkód (Zarządzenie nr 510/17 Wojewody Wielkopolskiego z dnia 24 października 2017 r.):
1) ciągu 2 miesięcy od dnia zgłoszenia przez producenta rolnego powstania tych szkód, tj.:
a) do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji i nie wcześniej niż od wschodów upraw albo
b) nie później niż w terminie do 3 miesięcy od wystąpienia gradu, deszczu nawalnego, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny - w przypadku szkód w środku trwałym, albo
c) nie później niż w terminie do 12 miesięcy od ustąpienia wody umożliwiającego komisji rozpoczęcie szacowania szkód - w przypadku szacowania szkód spowodowanych przez powódź w budynkach;
2) dwukrotnie, szkód spowodowanych przez ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź lub grad w drzewach owocowych (dotyczy wyłącznie drzew owocowych jako środka trwałego natomiast nie dotyczy szkód w owocach tj. plonie): a) po raz pierwszy — w terminie do 2 miesięcy od dnia powstania tych szkód,
b) po raz drugi — nie później niż w terminie do 12 miesięcy od dnia powstania tych szkód.
Wszystkie powyższe szkody rozpatrywane są w kontekście całego gospodarstwa rolnego, bez względu na to jaka jego część znajduje się na terenie gminy w której wystąpiły szkody w uprawach rolnych dotkniętych zjawiskiem, a jaka część jest położona na terenie innej gminy czy innego województwa.
Komisja jest zobowiązana sporządzić protokół z oszacowania wszystkich szkód, które wystąpiły w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej (tj. w uprawach, zwierzętach i środkach trwałych).
Osoba odpowiedzialna:
Podinspektor ds. rolnictwa i gospodarki gruntami - Agnieszka Wachowska, pokój nr 21 – I piętro
tel. 65 512 10 01 wew. 39
tel. bezpośredni: 65 512 68 55
e-mail: agnieszkawachowska@gminakoscian.pl
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ