Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
środa,19 czerwca
Imienieny:
Gerwazy, Protazy, Julianna
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
ODPOWIEDZ NA APEL PANA KOŚCIELNEGO
obrazek
Swego czasu w ogłoszeniach parafialnych Pan Kościelny Karol Czeszak zapraszał wiernych , osoby chętne do pomocy przy wszelkich pracach związanych z terenem przy kościelnym oraz pomoc w pracach tz. kościelnych .Na prośbę i apel odpowiedziało kilku wiernych i dnia 20.09 . br doszło do spotkania . Sołtysowa opisuje powyższe spotkanie na które została zaproszona z racji pełnienia obowiązków i została upoważniona aby to spotkanie zrelacjonować na naszej stronie.

Na wstępie spotkania Pan Karol powitał wszystkie osoby które wyraziły chęć pomocy i przybyły na powyższe spotkanie , następnie przedstawił długa listę ogromnych potrzeb na rzecz naszego kościoła w Kokorzynie. Potrzeby są ogromne i można rzec takie zwyczajne np w kwestii aby odciążyć pracę kościelnego w okresach jesiennym gdzie październik jest miesiącem różańcowym i codzienne otwieranie i zamykanie kościoła jest problemem dla pracującego kościelnego tak samo w m-c maj czy w innych nagłych sprawach nieobecności kościelnego ustalono ,że co tydzień inna osoba zajmuje się ta sprawa. otwierania i zamykania kościoła, następnie dbałość o krzewy i zieleń przed Kościołem tutaj chęć pracy wyraził P. Jurga - który będzie przez cały sezon o to dbał. Koszenie trawy pozostaje w rękach kościelnego.Następnie poruszono znacznie poważniejsze tematy choćby z racji dużego finansowania- poruszono kwestie wymiany okien , ocieplenia poddasza, oraz temat ogrzewania kościoła. Pan Przemek Czeszak zobowiązał się w najbliższym czasie wykonać prace przy ubytkach dachówek, zamontować nowe oraz oczyścić rynny oraz sprowadzi firmy co najmniej dwie , celem oszacowania finansowego wymiany okien - tutaj koordynatorem będzie Pana kościelny .
Na spotkaniu poruszono wiele potrzeb od bielizny kościelnej, alb dla księży , malowaniu kościoła , lista jest bardzo długa. Co miesięczne składki ofiarowane przez wiernych na rzecz kościoła są skrupulatnie przeliczone i będą bardzo otwarcie i przejrzyście wydatkowane - kasę będzie prowadzić Pani A.Marach. Wszystkie duże prace będą wykonywane przy aprobacie ks.Proboszcza

Pan Kościelny zaprasza osoby chętne do grona powstałej grupy./ na zdjęciach brak Pani Eweliny Nowak/


Też na spotkaniu byłam, herbatkę piłam w dyskusję się włączyłam i chęć pomocy wyraziłam.Sołtysowa życzy powodzenia i wytrwałości .

GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ