Bądź na bieżąco!



Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
czwartek,19 września
Imienieny:
Konstancja, January
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
KGW KOKORZYN zarejestrowane --spotkanie z Panią Minister
obrazek
Andżelika Możdżanowska wyjaśniła, że dzięki wpisowi do krajowego rejestru kół gospodyń wiejskich, koła zyskują wiele możliwości, których do tej pory nie miały. – Otrzymują osobowość prawną. Dzięki temu mogą otrzymują wsparcie i mogą ubiegać się o dodatkowe finansowanie z rożnych źródeł. Nie ponoszą obciążeń podatkowo-fiskalnych. Nie płacą podatku dochodowego, podatku vat, a zyskują pomoc prawną. Powołaliśmy pełnomocników w Agencjach Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dzięki temu pomoc ta nie jest jednorazowa, ale stała – wyjaśnia pani minister. Nieprawdą jest więc, że poprzez rejestrację koła narażają się na kontrole urzędników.


Możdżanowska opowiadała też o najbliższych planach. W planowanej nowelizacji przepisów umożliwi się rejestracje kołom działającym w miejscowościach, które uzyskały prawa miejskie. Będą też dodatkowe programy dla kół, a więc i dodatkowe środki finansowe. Zachęca więc kolejne do jak najszybszej rejestracji. Zwłaszcza tym, którzy uwierzyli w nieprawdziwe ostrzeżenia przeciwników zmian i rządu. W samej tylko Wielkopolsce bowiem rozdysponowane zostało 9 milionów złotych, z których skorzystało około 900 KGW.

O tym, że nowe przepisy pozwalają się rozwijać świadczą statystyki. Potwierdzili to też obecni na sali członkowie kół, którzy dziękowali minister za nowe możliwości. Wiele z nich bowiem zostało reaktywowanych, powstały też nowe. Dzięki temu kolejne pokolenia mogą uczyć się od starszych, a tradycje zostaną zachowane.

W powiecie kościańskim rejestracji dokonało na razie 6 kół –
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
7 LUTY 2019
Komentarz dodał: Grzegorz Smoczyk
każde dobro ma swoją cenę ?
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ